Plusi un mīnusi kredītam pie nebanku aizdevēja

Brīdī, kad nepieciešams aizdevums, nākas izvēlēties, no kā aizņemties – ģimenes, draugiem, bankas vai nebanku aizdevēja. Katram no šiem variantiem ir gan plusi, gan mīnusi – šoreiz vairāk par to, ko nozīmē aizdevums bez ķīlas tieši pie nebanku aizdevēja.

Plusi – ātrums un ērtības

Nebanku aizdevēju izmantotos pakalpojumus izmanto ļoti daudzi. Visdrīzāk tas, kādēļ cilvēki izvēlās aizņemties tieši no nebanku kedītdevējiem, ir to piedāvāto pakalpojumu saņemšanas ātrums un ērtums.

Aizpildi internetā pieteikumu

Visērtākais faktors, protams, ir tas, ka aizdevuma saņemšanai nav nepieciešams nekur doties. Galvenais ir nepieciešams internets un pieeja savai interneta bankai. Pieteikšanās procesā parasti jāveic tikai trīs soļi:

  1. Jāizvēlas nepieciešamais pakalpojums un aizdevuma apmērs, piemēram, 250 eiro liels patēriņa kredīts ar elastīgu atmaksas grafiku;
  2. Jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jānorāda tādas lietas kā vārds, personas kods, telefons, ikmēneša ienākumi/izdevumi un bankas konts;
  3. Reģistrācijas apstiprināšanai nepieciešams aizdevējam nosūtīt vienu eiro centu no bankas konta, kurā vēlaties saņemt aizdevumu.

Pieteikumu izskata operatīvi

Pēc tam, kad nebanku aizdevējs ir saņēmis jaunu pieteikumu, tas tiek izskatīts. Tiek izvērtēta klienta maksātspēja un citas kredītsaistības, balstoties uz dažādās datu bāzēs pieejamo informāciju. Ja viss ir kārtībā, tad nauda kontā tiek ieskaitīta pat tik ātri kā 15 minūšu laikā. Dažreiz aizdevēji var piezvanīt un precizēt informāciju pirms aizdevuma piešķiršanas, taču kopumā process ir daudz ātrāks nekā bankās, kur aizdevumu izskatīšana var prasīt pat vairākas dienas.

Foto: Pexels.com

Mīnusi – izmaksas un ierobežojumi

Aizņemoties naudu no nebanku aizdevēja jārēķinās arī ar dažiem faktoriem, kas var arī nebūt tik pozitīvi.

Aizdevums bez ķīlas var maksāt vairāk

Ja aizņematies naudu no draugiem vai radiem, visdrīzāk Jūs par to nemaksāsiet nemaz vai salīdzinoši maz. Arī bankas mēdz piedāvāt izdevīgus procentus, tiesa – pārsvarā tikai ilgstošajiem klientiem vai pret ķīlu. Ja aizņemies pie nebanku kredītdevēja, tad jārēķinās, ka izmaksas var būt lielākas, jo galu galā tas ir aizdevums bez ķīlas un procentu maksājums ir vienīgais ar ko šie uzņēmumi var nopelnīt. Tomēr vienmēr ir vērts pievērst uzmanību tam, vai netiek piedāvāta kāda akcija, piemēram, pirmais aizdevums uz mēnesi tiek piešķirts bez maksas.

Ne visiem pieejamas lielas summas

Lai gan maksimālās aizdevumu summas, ko piedāvā nebanku aizdevēji ir lielas, katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. Aizdevums bez ķīlas tomēr ir nedaudz riskants darījums, tāpēc cilvēkiem ar nelieliem regulārajiem ienākumiem vai lielām papildu kredītsaistībām pieejamais aizdevuma apjoms būs salīdzinoši mazs. Līdz ar to ne vienmēr būs iespējams aizņemties tik lielu summu, kā sākotnēji plānots vai kā norādīts aizdevēja mājaslapā.

Ko atcerēties pirms aizņemšanās?

Ja Tev ir nepieciešams aizdevums, ir svarīgi pirms kredīta pieteikuma rakstīšanas apzināt šādus faktorus:

  1. Kādi ienākumi paredzēti laikā, kurā jāatmaksā kredīts?
  2. Cik lieli gaidāmi neatliekamie izdevumi šajā laikā?
  3. Vai no pāri palikušās summas varēs veikt nepieciešamos kredīta maksājumus?

Ja jūti, ka teiksim mēneša laikā nevarēsi atmaksāt aizdevējam visu summu, tad labāk ātrā kredīta vietā izvēlies tādu patēriņa kredītu vai kredītlīniju, kam ir elastīgas atmaksas iespējas. Nekad neaizņemies vairāk, nekā Tev ir patiešām nepieciešams, jo aizdevums ir nopietnas finanšu saistības, nevis ienākumu avots.

Lai ari kāds aizdevums Tev ir padomā, vienmēr aizņemies atbildīgi, objektīvi izvērtējot savu maksātspēju!