Kādu bērnu vasaras nometni izvēlēties?

Vasaras nometnes bērniem ikgadu ir aktuāls jautājums tūkstošiem vecāku, kuriem nav iespēju visu laiku pavadīt ar saviem bērniem vai atrast radus, draugus vai aukli, kas varētu pieskatīt bērnus. Otrs iemesls, kādēļ vecāki meklē vasaras nometni bērniem ir tas, ka nometnes ir interesantas, atvases pagūst gan apgūt ko jaunu, gan atpūsties un sastap jaunus draugus.

Šajā nelielajā rakstā minēšu ierastākos nometņu veidus, kurus ik gadu izvērtē daudzas ģimenes. Galvenais, ko iesaku vecākiem – apjautāties, ko vēlas pats bērns! Aktīvs un sportisks bērns labprāt pavadīs laiku sporta nometnē, dabas mīļotājs iepazīs zaļo apkārtni un dzīvniekus, bet radošie ar prieku atpūtīsies mākslas nometnēs.

Nometnes ar teltīm, pārgājieniem, ugunskuriem

Lieliska izvēle pamatskolas vecuma zēniem, kuri vēlas nometni ar dabas un piedzīvojumu garšu. Zēni var iemācīties atšķirt augus, iekurt ugunskuru un pagatavot ēdienu uz tā, novērtēt komandas darbu un draugu atbalstu.

Teātra, mūzikas un mākslas nometnes

Šīs nometnes ir piemērotas ne tikai meitenēm, bet arī radošiem zēniem! Mākslas nometnēs var iemācīties jaunas lomas teātra izrādēs, daudz jaunu dziesmu, deju, spēļu un rotaļu.  Daļa nometņu sniedz iespēju zīmēt un gleznot, apgūt portretu un ainavu zīmēšanu dažādās tehnikās.

Sporta nometnes – futbols, basketbols, orientēšanās

Sporta nometnes parasti ir loģisks turpinājums jauno sportistu ziemas sezonā padarītajam darbam. Ja jūsu bērns ir īstens sporta mīļotājs, ļoti iespējams, ka viņš arī vasarā labprāt ar to nodarbosies. Uzziniet, iespējams, ka tuvējos jaunatnes iniciatīvas centros vai sporta skolās šovasar notiks kādas jūsu bērnam piemērotas sporta nometnes.

Mācību nometnes

Lielu popularitāti allaž iegūst mācību nometnes, piemēram, ar pastiprinātu angļu valodas apguvi. Daudzi vecāki novērtē, ka jo aizņemtāks būs bērns, jo vairāk apgūs. Tomēr, vērts atcerēties – vasara ir atpūtas laiks, tādēļ izvēlieties nometni ar sabalansētu programmu, kurā atpūta un mācības ir ne lielākā proporcijā kā 65:35. Lai jums un jūsu bērniem lieliska vasara!

Noderīgi! Es ceru, ka kādā no šajām adresēm jums izdosies atrast savam bērnam piemērotu vasaras nometni! Bernunometnes.lvKukaburra.lvMirandasnometnes.lvNometnes.gov.lv .

 

 
Autors:
Par mani: Jana Kalniņa - budžeta plānošanas un privāto finanšu eksperte. Jana ieguvusi bakalaura grādu biznesa vadībā un kopš 2009.gada raksta par privātajām finansēm, budžeta plānošanu, ieguldījumu un kreditēšanas iespējām Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *